آزمون آنلاین استخدامی، مدارس، کنکور، پیام نور، تست هوش، روانشناسی و ...

آزمون تستی آنلاین آیین زندگی

اهمیت فراگیری اخلاقیات برکسی پوشیده نیست. کتاب آیین زندگی شامل نه فصل می باشد که درباره اخلاق مناسب و کاربردی در دوران زندگی دانشجویی بحث […]

اهمیت فراگیری اخلاقیات برکسی پوشیده نیست. کتاب آیین زندگی شامل نه فصل می باشد که درباره اخلاق مناسب و کاربردی در دوران زندگی دانشجویی بحث کرده است.

 

 

سرفصل های کتاب آیین زندگی:

  1. جایگاه اخلاق کاربردی: در فصل اول معنی واژه اخلاق خیلی دقیق بیان می شود. سپس مطالبی درباره اخلاق فضیلت و رذیلت گفته شده است. اخلاق فضیلت، باعث رسیدن انسان به کمال می شود و شامل اعمال پسندیده است و در مقایل اخلاق فضیلت، اخلاق رذیلت وجود دارد که شامل اعمال ناپسند است و مانعی در برابر رسیدن انسان به کمال می باشد.
  2. اخلاق دانشجویی: یکی از توصیه های مهم دین اسلام آموختن علم می باشد ولی تنها آموخته علمی سبب سعادتمندی انسان  نمیشود. بسیاری از دانشمندان وجود داشتند که راه فساد و خرابکاری در پیش گرفتند. در کنار آموختن علم باید روحیه پارسایی و تقوا نیز وجود داشته باشد.
  3. اخلاق پژوهش: پژوهش ها محصول تفکر یک نفر یا یک گروه می باشد. انجام امور پژوهشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افزایش انجام امور پژوهشی سبب رشد و ترقی علم در جامعه می شود.
  4. اخلاق نقد: یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که هر انسان باید داشته باشد و باعث افزایش رشد علم در جامعه و پیشرفت امور مهم در جهت درست می شود. ولی گفت و گویی که همراه با نقد است باید در شرایط مناسب و به شیوه سالم انجام شود تا از کدورت هایی که ممکن است به وجود آیند جلوگیری شود.
  5. اخلاق معیشت: در این فصل درباره اخلاقیات معیشت بحث می شود. هرانسان باید با توجه به استعداد و اطلاعاتی که دارد شغلی را برای خود انتخاب کند. البته که هر شغل نیازمند داشتن اخلاقیات و روحیه مربوط به آن شغل می باشد. همه فردی را که شغل ندارد و بیکار است را انسانی می شمارند که برای جامعه خود فایده ای ندارد و این باعث سرخوردگی و نا امیدی شخص می شود. تمامی پیامبران نیز برای تامین مخارج خانواده خویش کار کردند. اسلام نیز کارکردن را از عبادت جدا نکرده است.
  6. اخلاق معاشرت: معاشرت تاثیر بسیار زیادی در کمال انسان می شود. ولی همواره در طول تاریخ کسانی هستند که به دلایل مختلف با جامعه در ارتباط نیستند و انزوا و تنهایی را به زندگی اجتماعی ترجیح می دهند. انسان موجودی است که باید به صورت اجتماعی زندگی کند و هیچ انسانی نمی تواند به تنهایی به زندگی خود ادامه دهد.
  7. اخلاق جنسی: مربوط به عاداتی است که به غریزه جنسی انسان مربوط می شود. غریزه جنسی قبل و یا حتی بعد ازدواج مشکلاتی را به وجود می آورد که باعث انحراف انسان می شود. از جمله اخلاقیات جنسی می توان به منع تمتع نظری و لمسی از غیرهمسر قانونی، غیرت ناموسی مرد، منع ازدواج با محارم، عفاف و وفاداری زن نسبت به شوهر، حیاء زن از مرد و … اشاره کرد.
  8. اخلاق سیاست: به معنی پیگیری مسائل مختلف ازجمله مسائل سیاسی در کشور یا خارج کشور و همچنین شناخت حق و باطل در زمان خود می باشد و انسان باید همواره از حق پشتیبانی کند.
  9. اخلاق گفت و گو: یکی از کارهایی که انسان ها در طول زندگی انجام می دهند گفت و گو با یکدیگر است. اخلاق مناسب با گفت و گو همیشه یکی از بحث های مورد توجه دانشمندان بوده و هست. دو نفر یا دو گروهی که با یکدیگر مناظره و گفت و گو میکنند ممکن است دارای تفکرات مشترکی باشند یا اصلا با یکدیگر در مسائل توافق نداشته باشند ولی این مسائل نباید مانع شود که اخلاق پسندیده در گفت و گو را فراموش کنیم.

مزایا شرکت در آزمون آیین زندگی:

شرکت  در آزمون آنلاین آیین زندگی سبب آشنایی دانشجو با اخلاقیات مورد نیاز در زندگی و نمونه سوالات درس آیین زندگی می شود و همچنین آمادگی لازم برای شرکت در آزمون های دانشگاهی عمومی و تست های آیین زندگی را پیدا می کند.

 

 

مشخصات آزمون:

عنوان آزمون: آیین زندگی (کد: ۴۳۶)
تعداد سوالات: ۳۰
مدت زمان: ۳۰ دقیقه
نمایش تصادفی سوالات: بله
نمره منفی: ندارد
گروه آزمون: دانشگاهی عمومی
توضیحات: این آزمون دارای ۳۰ سوال تستی بوده که باید در مدت زمان ۳۰ دقیقه به آنها پاسخ دهید، دقت کنید این آزمون نمره منفی ندارد.

آیین زندگی - دانشگاهی عمومی
مشاهده تمام آزمون های دانشگاهی عمومی

 


دانلود
مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آزمون های سایت
آزمون های سایت
رایگان

آینده شما در سال 1400

شروع آزمون

ـ تست پیش بینی آینده آزمونی است که با پاسخ گویی به ۱۰ نمونه سوال شخصیت شناسی، پیش بینی اتفاقات و سرنوشت شما در سال ۱۴۰۰ مشخص خواهد شد.

رایگان

تست عشق

شروع آزمون

با یک تست عشق ساده و جذاب در سایت گزینه ها در خدمت شما دوستان عزیز می باشیم.اگر میخواهید درصد عشق خودتان نسبت به شخص دیگری را بسنجید، ابتدا با تمام وجود به فرد مورد نظر فکر کنید.

500 تومان

مسابقه تست هوش با جایزه (سکه طلا)

شروع آزمون مشاهده دمو

در این آزمون که سوالات هوش حرفه ای دارد شرکت کنید و در صورت پاسخ صحیح به تمام سوالات در وقت تعیین شده برنده یک سکه طلا پارسیان شوید که معادل ریالی آن نقدا به حساب شما واریز می گردد.

رایگان

به کجای ایران سفر کنم؟

شروع آزمون

سایت های زیادی برای معرفی مکان های تفریحی و گردشگری می باشد اما کدام یک به روحیات و طبع شما نزدیک تر است.اگه جدی جدی میخوای بری سفر پیشنهاد میکنم این تست رو انجام بدی!!

500 تومان

شبیه ساز آزمون اصلی آیین نامه راهنمایی و رانندگی

شروع آزمون

با استفاده و کمک از این آزمون می توانيد با نمونه سئوالات آزمون آیین نامه راهنمايی و رانندگی 1396 آشنا شوید.

رایگان

مشاهده سایر آزمون ها

مشاهده تمام آزمون ها
تست های جالب

آزمون آنلاین رشته علوم زمین گرایش آب زمین شناسی (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته علوم زمین گرایش تكتونيك (ساخت زمين) (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته علوم زمین گرایش زمین شناسی زیست محیطی (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته علوم زمین گرایش زمین شیمی (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته علوم زمین گرایش سنجش از دور زمین شناسی(کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته علوم زمین گرایش زمین شناسی نفت (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

هدایت تحصیلی ۹۷ سایت www.hamgam.medu.ir

سامانه همگام هدایت تحصیلی www.hamgam.medu.ir همگام مدارس چگونگی کار با سیستم همگام نحوه ورود دانش آموزان ، تغییر رمز عبور همگام،چگونگی ورود مشاوره آزمون رغبت […]

آموزش شرکت در آزمون های رغبت سنج،توانایی،سلامت روانی -رفتاری

دانش آموزان عزیز به شما نحوه شرکت در آزمون های رغبت سنج،توانایی،سلامت روانی -رفتاری را در این مطلب آموزش خواهیم داد . لطفا تمامی آموزش […]

آزمون آنلاین سلامت روانی – رفتاری(آشنایی)

معرفی آزمون: براساس آزمون سلامت روانی – رفتاری هر یک از دانش آموزان از نظر رفتاری، روحی، روانی، جسمی و … مورد بررسی و همچنین […]

آزمون آنلاین فنی حرفه ای

آزمون آنلاین فنی حرفه ای گزینه ها شامل تمامی نمونه سوالات فنی و حرفه ای می باشد. این آزمون ها به گونه ای طراحی شده […]

http://hamgam.medu.ir

حداقل نمره برای کسب رشته ها در هدایت تحصیلی ۹۷

حداقل “نمره” برای کسب رشته ها دانش آموز عزیز لطفا مطلب زیر را با دقت مطالعه کنید   طبق شیوه نامه هدایت تحصیلی عملکرد تحصیلی […]

آزمون آشنایی با سوالات رغبت و توانایی

این آزمون تحت عنوان هالند عنوان می شود. سازنده این تست جان هالند، شخصیت افراد مختلف را به صورت کلی به ۶ نوع تقسیم می […]

درباره ما

گزینه ها وب سایت آموزشی و پژوهشی با هدف ارتقای سطح علمی و ایجاد فضایی برای همه دانش پژوهان جهت سنجش سطح علمی خود ایجاد شده است.
آزمون های آنلاین طبقه بندی شده این سایت شامل آزمون تیزهوشان، آزمون نمونه دولتی تمامی استان ها، آزمون استخدامی جدید  و آزمون کنکور سراسری به صورت آزمون آنلاین برگزار می گردد.
همچنین شما می توانید از بانک نمونه سوالات درسی بهره مند گردید.

مشهد – بلوار خیام – شرکت جستجوگران سرزمین مجازی سورین شرق (شماره ثبت: 62021)
05137597091
info@gozineha.ir

نمادها