آزمون آنلاین استخدامی، مدارس، کنکور، پیام نور، تست هوش، روانشناسی و ...

آزمون خانواده نابسامان (رشته راهنمای و مشاوره)

آزمون خانواده نابسامان (رشته راهنمای و مشاوره)

با شرکت در آزمون آنلاین خانواده نابسامان میتوانید با تست ها و نمونه سوالات این رشته آشنا شوید. در اینجا ما آزمون خانواده نابسامان را […]

با شرکت در آزمون آنلاین خانواده نابسامان میتوانید با تست ها و نمونه سوالات این رشته آشنا شوید. در اینجا ما آزمون خانواده نابسامان را برای شما آماده کرده ایم این آزمون از جدیدترین سوالات تشکیل شده است و با ثبت نام و شرکت در این آزمون میتوانید در آزمون اصلی موفق شوید.

آزمون خانواده نابسامان (رشته راهنمای و مشاوره)

آزمون خانواده نابسامان (رشته راهنمای و مشاوره)

 

خانواده نابسامان :

خانواده مکانی برای تربیت و پرورش انسان­ است، که تنها درصورت وجود سلامت روحی و روانی زن و مرد می‌­تواند انسان‌هایی پاک و سالم تحویل اجتماع داده و به این ترتیب مدعی ادای وظیفه اساسی خود شود. شکل­‌گیری یک خانواده مستحکم و سالم علاوه بر انتخاب مناسب و آگاهانه همسر هنگام ازدواج، نیازمند به­دست آوردن علم و دانش لازم و کافی جهت شروع زندگی مشترک برای طرفین می‌باشد، این مهم نه تنها باید از طرف دولت حمایت شود، بلکه خود زوجین و خانواده‌ها هم قبل از ازدواج اقدام به مراجعه به مراکز مشاوره، مشورت با افراد آگاه و بزرگتر نمایند، تا در آینده به صرف یک سری جهالت‌های اولیه، روابط‌شان تیره و کانون خانواده از هم گسسته نشود.

افزایش طلاق در سال‌های اخیر به­ عنوان یک معضل و مساله بغرنج اجتماعی توجه بسیاری از صاحب­ نظران و کارشناسان را به خود جلب کرده است. همان­طور که خانواده می­تواند در مهار انحرافات اجتماعی نقش موثری داشته باشد، نابسامانی و بحرانی بودن کانون خانواده هم در بروز بسیاری از آسیب‌­های اجتماعی نقشی اساسی و تاثیرگذار خواهد داشت. کارشناسان معتقدند که بزهکاری (در ابعاد مختلف) از خانواده‌های نابسامان، از هم پاشیده و طلاق گرفته برخاسته­ است.

همینطور اعتیاد و بی‌کاری همسران که بیشترین دلایل ارائه دادخواست طلاق توسط زنان به دادگاه‌ها است. اگرچه برخی از آن­ها با صلح و سازش حل می­شود اما در اکثر موارد به علت عدم رفع و حل مشکل اصلی به طلاق می‌­انجامد. اکثر افراد مراجعه­ کننده به دادگاه‌ها راه‌­های صلح و سازش را قبلا طی کرده‌اند و چون نتیجه نگرفته‌اند و می‌خواهند از فشار استرس و ناامنی روانی رها شوند دیگر تمایلی به ادامه‌ی زندگی مشترک ندارند و بیشتر به جدایی فکر می­کنند. البته گفتن یک نکته ضروری است که در اکثر اختلافات بین زوجین زنان به­ علت وابستگی به فرزندان و خانواده خود تمایل کمتری به طلاق دارند و تا جای ممکن حاضرند سختی‌ها را تحمل کنند، بسیاری از مشکلات را بپذیرند و به زندگی خود ادامه دهند.

توجه ویژه به سلامت نهاد خانواده امر اجتناب ناپذیری است. در صورت کم­توجهی به این نهاد کوچک و سُستی بنیان آن، ریشه‌ی بسیاری از آسیب­‌های اجتماعی بزرگ در متن خانواده شکل­ خواهد گرفت. فرار کودکان، تعارض شخصیتی، افت تحصیلی، بزهکاری، و انحرافات اخلاقی برخی معضلات ناشی از ناتوانی در برقراری ارتباط سالم درون خانوادگی است، به همین دلیل توانمند ساختن خانواده­‌های نیازمند، چه از جنبه‌ی مادی چه آگاهی و آموزش بسیار مهم و ضروری است.

خودمان با دست خود آداب و رسوم اشتباه را در ازدواج رواج داده‌ایم، که چندان سنخیت و همخوانی با ادبیات روابط انسانی در دنیای امروز و نیاز انسان‌ها ندارد، به‌گونه‌ای که برخی از این آداب و رسوم‌ همانند زنجیرهایی دست و پای خانواده‌ها و دختران و پسران را در امر ازدواج بسته است و نمی‌توانند از آن رهایی یابند. اگر دختر و پسر شناخت کافی و لازم از یکدیگر نداشته باشند و نتوانند در کنار هم خلاهای روحی خود را پر کنند، قطعا دچار اختلاف نظر و مشکلات زیادی در آینده خواهند شد.

خانواده به­‌عنوان یک نهاد محسوب می­شود که دوام آن سبب دوام جامعه می­گردد. به نظر بیشتر پژوهشگران خانواده به مثابه تنها مامن باقی­مانده ثبات اجتماعی است. ازاینرو وظیفه همه‌ی آحاد جامعه است که نسبت به بازسازی، قوام و تقویت بخشیدن ساختار خانواده و ارتقاء مناسبات خصوصی انسان­‌ها تلاش کنند. بدین معنا، هرگونه اصلاح جامعه باید از خانواده آغاز شود، زیرا در روند تکامل بخشیدن پایدار به مناسبات جامعه همواره خانواده پیشتاز است.

 

توضیحات آزمون

عنوان درس:خانواده نابسامان

تعداد سوالات تستی: ۲۰

زمان آزمون(دقیقه): تستی: ۴۰

 


دانلود
مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آزمون های سایت
آزمون های سایت
رایگان

آینده شما در سال 1400

شروع آزمون

ـ تست پیش بینی آینده آزمونی است که با پاسخ گویی به ۱۰ نمونه سوال شخصیت شناسی، پیش بینی اتفاقات و سرنوشت شما در سال ۱۴۰۰ مشخص خواهد شد.

رایگان

تست عشق

شروع آزمون

با یک تست عشق ساده و جذاب در سایت گزینه ها در خدمت شما دوستان عزیز می باشیم.اگر میخواهید درصد عشق خودتان نسبت به شخص دیگری را بسنجید، ابتدا با تمام وجود به فرد مورد نظر فکر کنید.

500 تومان

مسابقه تست هوش با جایزه (سکه طلا)

شروع آزمون مشاهده دمو

در این آزمون که سوالات هوش حرفه ای دارد شرکت کنید و در صورت پاسخ صحیح به تمام سوالات در وقت تعیین شده برنده یک سکه طلا پارسیان شوید که معادل ریالی آن نقدا به حساب شما واریز می گردد.

رایگان

به کجای ایران سفر کنم؟

شروع آزمون

سایت های زیادی برای معرفی مکان های تفریحی و گردشگری می باشد اما کدام یک به روحیات و طبع شما نزدیک تر است.اگه جدی جدی میخوای بری سفر پیشنهاد میکنم این تست رو انجام بدی!!

500 تومان

شبیه ساز آزمون اصلی آیین نامه راهنمایی و رانندگی

شروع آزمون

با استفاده و کمک از این آزمون می توانيد با نمونه سئوالات آزمون آیین نامه راهنمايی و رانندگی 1396 آشنا شوید.

رایگان

مشاهده سایر آزمون ها

مشاهده تمام آزمون ها
تست های جالب

آزمون آنلاین رشته عرفان تطبیقی (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته تصوف و عرفان اسلامي (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته ادیان غیر ابراهیمی (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته ادیان ابراهیمی (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته عرفان اسلامی (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

هدایت تحصیلی ۹۷ سایت www.hamgam.medu.ir

سامانه همگام هدایت تحصیلی www.hamgam.medu.ir همگام مدارس چگونگی کار با سیستم همگام نحوه ورود دانش آموزان ، تغییر رمز عبور همگام،چگونگی ورود مشاوره آزمون رغبت […]

آموزش شرکت در آزمون های رغبت سنج،توانایی،سلامت روانی -رفتاری

دانش آموزان عزیز به شما نحوه شرکت در آزمون های رغبت سنج،توانایی،سلامت روانی -رفتاری را در این مطلب آموزش خواهیم داد . لطفا تمامی آموزش […]

آزمون آنلاین سلامت روانی – رفتاری(آشنایی)

معرفی آزمون: براساس آزمون سلامت روانی – رفتاری هر یک از دانش آموزان از نظر رفتاری، روحی، روانی، جسمی و … مورد بررسی و همچنین […]

آزمون آنلاین فنی حرفه ای

آزمون آنلاین فنی حرفه ای گزینه ها شامل تمامی نمونه سوالات فنی و حرفه ای می باشد. این آزمون ها به گونه ای طراحی شده […]

http://hamgam.medu.ir

حداقل نمره برای کسب رشته ها در هدایت تحصیلی ۹۷

حداقل “نمره” برای کسب رشته ها دانش آموز عزیز لطفا مطلب زیر را با دقت مطالعه کنید   طبق شیوه نامه هدایت تحصیلی عملکرد تحصیلی […]

آزمون آشنایی با سوالات رغبت و توانایی

این آزمون تحت عنوان هالند عنوان می شود. سازنده این تست جان هالند، شخصیت افراد مختلف را به صورت کلی به ۶ نوع تقسیم می […]

درباره ما

گزینه ها وب سایت آموزشی و پژوهشی با هدف ارتقای سطح علمی و ایجاد فضایی برای همه دانش پژوهان جهت سنجش سطح علمی خود ایجاد شده است.
آزمون های آنلاین طبقه بندی شده این سایت شامل آزمون تیزهوشان، آزمون نمونه دولتی تمامی استان ها، آزمون استخدامی جدید  و آزمون کنکور سراسری به صورت آزمون آنلاین برگزار می گردد.
همچنین شما می توانید از بانک نمونه سوالات درسی بهره مند گردید.

مشهد – بلوار خیام – شرکت جستجوگران سرزمین مجازی سورین شرق (شماره ثبت: 62021)
05137597091
info@gozineha.ir

نمادها

پربازدیدترین عناوین
www.hamgam.medu.ir آزمون آزمایشی کنکور سراسری آنلاین آزمون آنلاین آزمون آنلاین زبان و ادبیات فارسی ارشد آزمون آنلاین عربی آزمون آنلاین علوم اقتصادی آزمون آنلاین کارشناسی ارشد آزمون آنلاین کنکور انسانی آزمون استخدامی آزمون تاریخ آزمون توانایی آزمون تیزهوشان آزمون رشته امور تربیتی آزمون رغبت آزمون سلامت روانی-رفتاری آزمون علوم اقتصادی آزمون فارسی آزمون های دانشگاهی عمومی برنامه ریزی تاریخ تست علوم اقتصادی تست های دانشگاهی عمومی تست هوش تست کنکور انسانی دروس رشته امور تربیتی رشته امور تربیتی رشته تاریخ رشته زبان و ادبیات فارسی رشته زبان و ادبیات فارسی کنکور ارشد رشته علوم اقتصادی سامانه آزمون کنکور آنلاین سامانه ازمون انلاین سایت آزمون آنلاین سوالات تاریخ ارشد سوالات رشته امور تربیتی سوالات علوم اقتصادی سیستم های اقتصادی عربی علوم اقتصادی فارسی نمونه سوالات کنکور ارشد ادبیات فارسی کارشناسی ارشد کنکور ارشد کنکور ارشد تاریخ کنکور ارشد علوم اقتصادی