آزمون آنلاین استخدامی، مدارس، کنکور، پیام نور، تست هوش، روانشناسی و ...

مقایسه سفر به ترکیه و کیش

از موضوعاتی که همیشه انواع گردشگران ایرانی را به خود مشغول کرده و باعث ناراحتی آنان است گرانی انجام سفرهای داخلی است چراکه هم هزینه […]

از موضوعاتی که همیشه انواع گردشگران ایرانی را به خود مشغول کرده و باعث ناراحتی آنان است گرانی انجام سفرهای داخلی است چراکه هم هزینه تور و هم هزینه گشت و گذار به طور شخصی در تعدادی از شهرهای ایران گرانتر از برخی از سفرهای خارجی در می‌آید و این موجب شده که این شهرهای داخلی کمتر مورد استقبال ایرانیان قرار بگیرد. یکی از این مهم‌ترین شهرهای داخلی کیش است که در اغلب اوقات مورد مقایسه با ترکیه قرار می‌گیرد.

قیمت تور کیش در بسیاری از مواقع از تور ترکیه گرانتر است. البته در سال‌های اخیر وضعیت کمی بهتر شده است اما هنوز هم گردشگران این گلایه را نسبت به اختلاف بازدید از شهر خارجی و داخلی دارند. بلیط کیش و ترکیه از طریق آژانس‌های مختلف دارای قیمت‌های متفاوتی است و باید قبل از سفر حتما به بررسی آن پرداخت.

در تحقیق در مورد اختلاف قیمت تور کیش و تور ترکیه به دلایل مشخصی می‌رسیم که دلایل فرهنگی، دولتی و اقتصادی از انواع آن هستند. برگزار کنندگان تورهای داخلی با بالا بردن بی دلیل تورهایی مانند کیش موجب به وجود آمدن عدم استقبال می‌شوند. البته نبود حمایت‌های دولتی نیز باعث می‌شود نظارتی بر روی کارهای این نوع آژانس‌ها نباشد و صرفا با استقبال مردم کار خود را ادامه دهند. در این بین حمایت دولت‌ها از فعالان حوزه‌های مختلف گردشگری را باید در صدر دانست.

گردشگری نیازمند یارانه‌های حمایتی

صاحبان آژانس‌ها و فعالان در حوزه گردشگری به این مسئله اعتقاد دارند که برای بهتر شدن قیمت‌ها در مورد تورهای داخلی، دولت به طور کلی باید این خدمات و مدیریت آن را به بخش خصوصی واگذار کند و خودش صرفا به صورت نظارتی و فرمایشی این مسئله را کنترل کند و در زمان به وجود آمدن مشکلات در این عرصه به ارائه یارانه‌هایی به بخش گردشگری داخلی بپردازد و با این کار از مشکلات به وجود آمده در صنعت گردشگری داخلی جلوگیری کرده و به رفع آن بپردازد.

فرهنگ‌سازی درباره سفر

داشتن فرهنگ‌سازی در مورد سفر به بخش‌های داخلی ایران همراه با حمایت از فعالان بخش خصوصی گردشگری بسیار مهم است چراکه درباره سفر کردن با تور و به طور گروهی تبلیغات مناسبی انجام نمی‌شود. درباره پراکندگی جغرافیایی و فرهنگی و مقصدهای مختلف سفر در کشور نیز و تبلیغاتی نشده درحالی که صنعت گردشگری داخلی می‌تواند درآمدزایی و اشتغال‌زایی بالایی را در استان‌های مختلف ایران به وجود آورد و موجب رشد و توسعه استان و همچنین انباشت سرمایه اقتصادی شود.

راه‌های حمایت‌های یارانه‌ای

بلیط هواپیما تهران به ترکیه قیمت‌های متفاوتی دارد که باید از آژانس‌های معتبر خریده شود. همچنین طبق آمارها در سال ۲۰۱۱میلادی (۱۳۹۰) نرخ بنزین هواپیماها افزایش یافت، اما ترکیه به ترکیش ایرلاین اعلام کرد بلیط ایران و روسیه را افزایش ندهد و در مقابل تفاوت نرخ آن را از دولت دریافت کند. به این طریق ترکیه بازارهای هدف ایران و روسیه را حفظ و در مقابل درآمد کلانی از سفر این گردشگران به کشور خود کسب کرد که به شبکه اقتصادی این کشور کمک شایانی کرد. با خرید بلیط کیش علی بابا می‌توانید با قیمت مناسب به کیش سفر کنید. بلیط هواپیما ترکیه قیمت‌های متفاوتی دارد که باید از آژانس‌های معتبر خریده شود و مسئولان صنعت گردشگری ما نیز با الگو گرفتن از این سیاست ترکیه در زمینه فروش تور می‌توانند کمک زیادی به تورهای داخلی کنند.

تورهای داخلی ضعیف در مقابل تورهای خارجی قدر

به گفته فعالان گردشگری بسیاری از آژانس‌های گردشگری که در زمینه تورهای داخلی فعالیت می‌کنند بسیار ضعیف‌تر از آژانس‌هایی هستند که در حوزه تورهای خارجی در حال فعالیت هستند. با خرید بلیط هواپیما یا رزرو هتل کیش از علی بابا می‌توانید با قیمت مناسب به کیش سفر کنید. بلیط هواپیما تهران به ترکیه در برخی مواقع با بلیط کیش هم قیمت است که مسئولان این امر باید درباره این مسئله راهکاری بیندیشند.

تقویت آژانس‌های داخلی

شرکت‌های فروش تور نیز باید دست به کار شوند تا بتوانند گردشگران خارجی زیادی را به داخل ایران بیاورند تا منابع مالی را بتوان تامین کرد. بلیط هواپیما تهران به ترکیه با قیمت‌های متفاوتی در دسترس است که باید قبل از خرید به مقایسه قیمت پرداخت. شرکت‌هایی که در زمینه تورهای خارجی فعال هستند از نظر زیرساخت، فناوری و ساماندهی بسیار بهتر از شرکت‌های فعال در زمینه تورهای ورودی هستند. با خرید بلیط هواپیما از علی بابا امکان سفر به کیش و ترکیه با قیمت مناسب فراهم است. تعداد زیادی از آژانس‌های گردشگری معتبر در زمینه ارائه تورهای داخلی نیمه ‌دولتی هستند و از امکانات هتل‌هایی که به دولت وابسته است نیز می‌توانند استفاده ‌کنند. بخش خصوصی هنوز جایگاه خود را در تورهای داخلی پیدا نکرده است و اگر این حمایت دولت مربوط به تمام آژانس‌ها شود و با همگی آن‌ها همراهی کند و از تمامی تورها حمایت کند چه به صورت یارانه و چه به صورت تبلیغات، وضعیت گردشگری داخلی بسیار رونق می‌گیرد و دیگر نیازی به مقایسه آن با گردشگری خارجی نیست.


دانلود
بازدید : 372
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه , 30th , آوریل 2020
مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آزمون های سایت
آزمون های سایت
رایگان

آینده شما در سال 1400

شروع آزمون

ـ تست پیش بینی آینده آزمونی است که با پاسخ گویی به ۱۰ نمونه سوال شخصیت شناسی، پیش بینی اتفاقات و سرنوشت شما در سال ۱۴۰۰ مشخص خواهد شد.

رایگان

تست عشق

شروع آزمون

با یک تست عشق ساده و جذاب در سایت گزینه ها در خدمت شما دوستان عزیز می باشیم.اگر میخواهید درصد عشق خودتان نسبت به شخص دیگری را بسنجید، ابتدا با تمام وجود به فرد مورد نظر فکر کنید.

500 تومان

مسابقه تست هوش با جایزه (سکه طلا)

شروع آزمون مشاهده دمو

در این آزمون که سوالات هوش حرفه ای دارد شرکت کنید و در صورت پاسخ صحیح به تمام سوالات در وقت تعیین شده برنده یک سکه طلا پارسیان شوید که معادل ریالی آن نقدا به حساب شما واریز می گردد.

رایگان

به کجای ایران سفر کنم؟

شروع آزمون

سایت های زیادی برای معرفی مکان های تفریحی و گردشگری می باشد اما کدام یک به روحیات و طبع شما نزدیک تر است.اگه جدی جدی میخوای بری سفر پیشنهاد میکنم این تست رو انجام بدی!!

500 تومان

شبیه ساز آزمون اصلی آیین نامه راهنمایی و رانندگی

شروع آزمون

با استفاده و کمک از این آزمون می توانيد با نمونه سئوالات آزمون آیین نامه راهنمايی و رانندگی 1396 آشنا شوید.

رایگان

مشاهده سایر آزمون ها

مشاهده تمام آزمون ها
تست های جالب

آزمون آنلاین رشته مدیریت دریایی گرایش ناوبری و عملیات دریایی (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته مدیریت دریایی گرایش بندر و کشتیرانی (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته مدیریت دریایی گرایش حمل و نقل دریایی (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته مشاوره گرایش مشاوره توانبخشي (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته مشاوره گرایش مشاوره خانواده (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته مشاوره گرایش مشاوره مدرسه (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

هدایت تحصیلی ۹۷ سایت www.hamgam.medu.ir

سامانه همگام هدایت تحصیلی www.hamgam.medu.ir همگام مدارس چگونگی کار با سیستم همگام نحوه ورود دانش آموزان ، تغییر رمز عبور همگام،چگونگی ورود مشاوره آزمون رغبت […]

آموزش شرکت در آزمون های رغبت سنج،توانایی،سلامت روانی -رفتاری

دانش آموزان عزیز به شما نحوه شرکت در آزمون های رغبت سنج،توانایی،سلامت روانی -رفتاری را در این مطلب آموزش خواهیم داد . لطفا تمامی آموزش […]

آزمون آنلاین سلامت روانی – رفتاری(آشنایی)

معرفی آزمون: براساس آزمون سلامت روانی – رفتاری هر یک از دانش آموزان از نظر رفتاری، روحی، روانی، جسمی و … مورد بررسی و همچنین […]

آزمون آنلاین فنی حرفه ای

آزمون آنلاین فنی حرفه ای گزینه ها شامل تمامی نمونه سوالات فنی و حرفه ای می باشد. این آزمون ها به گونه ای طراحی شده […]

http://hamgam.medu.ir

حداقل نمره برای کسب رشته ها در هدایت تحصیلی ۹۷

حداقل “نمره” برای کسب رشته ها دانش آموز عزیز لطفا مطلب زیر را با دقت مطالعه کنید   طبق شیوه نامه هدایت تحصیلی عملکرد تحصیلی […]

آزمون آشنایی با سوالات رغبت و توانایی

این آزمون تحت عنوان هالند عنوان می شود. سازنده این تست جان هالند، شخصیت افراد مختلف را به صورت کلی به ۶ نوع تقسیم می […]

درباره ما

گزینه ها وب سایت آموزشی و پژوهشی با هدف ارتقای سطح علمی و ایجاد فضایی برای همه دانش پژوهان جهت سنجش سطح علمی خود ایجاد شده است.
آزمون های آنلاین طبقه بندی شده این سایت شامل آزمون تیزهوشان، آزمون نمونه دولتی تمامی استان ها، آزمون استخدامی جدید  و آزمون کنکور سراسری به صورت آزمون آنلاین برگزار می گردد.
همچنین شما می توانید از بانک نمونه سوالات درسی بهره مند گردید.

مشهد – بلوار خیام – شرکت جستجوگران سرزمین مجازی سورین شرق (شماره ثبت: 62021)
05137597091
info@gozineha.ir

نمادها

پربازدیدترین عناوین
آزمون آزمایشی کنکور سراسری آنلاین آزمون آنلاین آزمون آنلاین زبان و ادبیات فارسی ارشد آزمون آنلاین عربی آزمون آنلاین علوم اقتصادی آزمون آنلاین مطالعات جهان آزمون آنلاین کارشناسی ارشد آزمون آنلاین کنکور انسانی آزمون استخدامی آزمون تاریخ آزمون توانایی آزمون تیزهوشان آزمون علوم اقتصادی آزمون مطالعات جهان آزمون های دانشگاهی عمومی برنامه ریزی تاریخ تست علوم اقتصادی تست مطالعات جهان تست های دانشگاهی عمومی تست کنکور انسانی رشته تاریخ رشته زبان و ادبیات فارسی رشته زبان و ادبیات فارسی کنکور ارشد رشته علوم اقتصادی رشته مطالعات جهان سامانه آزمون کنکور آنلاین سامانه ازمون انلاین سایت آزمون آنلاین سوالات تاریخ ارشد سوالات علوم اقتصادی سوالات مطالعات جهان سیستم های اقتصادی عربی علوم اقتصادی مطالعات جهان مطالعات جهان چیست معرفی مطالعات جهان نمونه سوالات کنکور ارشد ادبیات فارسی کارشناسی ارشد کنکور ارشد کنکور ارشد تاریخ کنکور ارشد علوم اقتصادی کنکور ارشد مطالعات جهان کنکور مطالعات جهان