آزمون آنلاین استخدامی، مدارس، کنکور، پیام نور، تست هوش، روانشناسی و ...

آزمون آنلاین رشته علم اطلاعات و دانش شناسي گرایش مديريت كتابخانه هاي ديجيتال(کنکور ارشد)

با شرکت در آزمون آنلاین رشته علم اطلاعات و دانش شناسي گرایش مديريت كتابخانه هاي ديجيتال (کنکور ارشد) سایت گزینه ها علاوه بر اینکه در مصرف […]

با شرکت در آزمون آنلاین رشته علم اطلاعات و دانش شناسي گرایش مديريت كتابخانه هاي ديجيتال (کنکور ارشد) سایت گزینه ها علاوه بر اینکه در مصرف کاغذ، در اختصاص دادن زمان برای طراحی، تایپ، برگزاری و تصحیح آزمون نیز صرفه جویی می کنید. همچنین هزینه های برگزاری و رفت و آمد شما نیز کم می شود.

 

 

معرفی رشته علم اطلاعات و دانش شناسي گرایش مديريت كتابخانه هاي ديجيتال:

امروزه با احاطه فن آوری اطلاعات بر اطلاع رسانی، شاهد تحولات و تغییرات اساسی در خدمات کتابخانه های سنتی هستیم. توسعه فناوری اطلاعات باعث شده است که کتابخانه ها به سمت کتابخانه های دیجیتالی گام بردارند . از این رو کتابخانه ها در تلاش هستند تا بتوانند از قابلیت های آن در جهت تحقق اهداف خود سود جویند. در زمینه ایجاد کتابخانه دیجیتال، ایران در اول راه قرار دارد و از مهمترین مشکلات در این زمینه عدم وجود نهادی مشخص برای یک مدیریت اصولی در این زمینه می باشد. هدف از این مطالعه بررسی مدیریت کتابخانه های دیجیتال می باشد. روش پژوهش: این مطالعه به روش کتابخانه ای انجام شده است و منابع آن از طریق جست و جو در متون و پایگاه هایاطلاعاتی مختلف علمی، به دست آمده است. یافته ها: بر اساس یافته های پژوهش، مدیریت صحیح کتابخانه های دیجیتال، منوط به داشتندانش مدیریتی و تدوین یک برنامه منظم، با در نظرگرفتن چالش ها و محدویت های کتابخانه دیجیتال، توانمندی های نیروی انسانی)کتابداران(کتابخانه، استانداردها و ملزومات رابط جست و جو در کتابخانه دیجیتال، و توجه به نیاز کاربران می باشد. نتیجه گیری: کتابخانه دیجیتال،کتابخانه ای مشابه کتابخانه های سنتی است، با این تفاوت که منابع آن به فرم دیجیتالی است و برای دسترسی از راه دور کاربران به آن، درمحیط شبکه قرار می گیرد. بنابراین مدیریت کتابخانه دیجیتال نیز جدا از مدیریت کتابخانه سنتی و چاپی نیست. در عین حال، با توجه به اینکه ایران، در زمینه کتابخانه دیجیتال و مدیریت آن نو پاست، می توان ملزوماتی را که در پژوهش در زمینه مدیریت صحیح کتابخانه دیجیتالارائه گردید، در مدیریت عملی این نوع کتابخانه ها مورد توجه قرار داد.

 

 

بازار کار رشته علم اطلاعات و دانش شناسي گرایش:

در بازار کار آینده این رشته به ویژه در سطح کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی، نه تنها کتابخانه های سنتی بلکه سازمان‏ها، موسسات و شرکت‏ های مختلف با هدف مدیریت و سازماندهی اطلاعات و راهبری و عضویت در تیم های مدیریت دانش و مدیریت محتوای پرتال‏ های سازمانی؛ مشاوره و گردآوری اطلاعات پژوهشی و تحلیل اطلاعات و معاونت پژوهشی دانشگاه‏ ها با هدف ارزیابی اطلاعات مربوط به انتشارات علمی و پژوهشی و همچنین پردازش داده های مربوط به تولید علم و نیز اخذ مشاوره در خصوص نظامات رتبه‏ بندی علمی و دانشگاهی به دنبال جذب فارغ التحصیلان این رشته خواهند بود.

 

ماهیت بین‌رشته‌ای و پیوندی که علم اطلاعات و دانش شناسی در سال‌های اخیر با سایر رشته‌ها و تخصص‌های کاربردی پیدا کرده است؛ به راحتی این بستر را برای فارغ‌التحصیلان و علاقه‌مندان رشته فراهم آورده تا تنها موقعیت شغلی خود را محدود به کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی نکنند. کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی، پله‌ نخست ورود به بازار کار در این رشته هستند. لیکن کتابخانه‌ها تنها محدود به میز امانت و مرجع و تصویر کلیشه‌ای کتابخانه در گذشته نیستند و در یک مرکز اطلاع‌رسانی واحدهای متنوعی همچون مجموعه‌سازی، سازماندهی و آماده‌سازی منابع، بخش فناوری اطلاعات و طراحی پایگاه‌های اطلاعاتی، واحد کتابخانه دیجیتال و تولید محتوای الکترونیکی، بخش مدیریت و روابط عمومی؛ توسعه خدمات مرجع و اشاعه اطلاعات پذیرای متخصصان و فارغ‌التحصیلان رشته هستند.

 

 

دروس و ضرایب رشته علم اطلاعات و دانش شناسي گرایش مديريت كتابخانه هاي ديجيتال:

۱ -زبان عمومي و تخصصي (انگليسي)، ضریب: ۳

۲ -مرجع شناسي عمومي و تخصصي، ضریب: ۳

۳ -سازماندهي منابع، ضریب: ۳

۴ -مديريت مجموعه سازي، ضریب: ۲

۵ -آشنايي با مديريت دانش، ضریب: ۳

۶ -آشنايي بـا علـم سـنجي، ضریب: ۳

۷-مديريت كتابخانه ها و مراكز اطلاع رساني، ضریب: ۲

۸ -آمار و روش تحقيق و آئين نگارش و ويراستاري علمي، ضریب: ۳

۹ -مباني آرشيو، ضریب: ۱

۱۰ -پايگاه داده و نرم افزارهاي كتابخانه اي. ضریب: ۳

 


دانلود
مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آزمون های سایت
آزمون های سایت
رایگان

آینده شما در سال 1400

شروع آزمون

ـ تست پیش بینی آینده آزمونی است که با پاسخ گویی به ۱۰ نمونه سوال شخصیت شناسی، پیش بینی اتفاقات و سرنوشت شما در سال ۱۴۰۰ مشخص خواهد شد.

رایگان

تست عشق

شروع آزمون

با یک تست عشق ساده و جذاب در سایت گزینه ها در خدمت شما دوستان عزیز می باشیم.اگر میخواهید درصد عشق خودتان نسبت به شخص دیگری را بسنجید، ابتدا با تمام وجود به فرد مورد نظر فکر کنید.

500 تومان

مسابقه تست هوش با جایزه (سکه طلا)

شروع آزمون مشاهده دمو

در این آزمون که سوالات هوش حرفه ای دارد شرکت کنید و در صورت پاسخ صحیح به تمام سوالات در وقت تعیین شده برنده یک سکه طلا پارسیان شوید که معادل ریالی آن نقدا به حساب شما واریز می گردد.

رایگان

به کجای ایران سفر کنم؟

شروع آزمون

سایت های زیادی برای معرفی مکان های تفریحی و گردشگری می باشد اما کدام یک به روحیات و طبع شما نزدیک تر است.اگه جدی جدی میخوای بری سفر پیشنهاد میکنم این تست رو انجام بدی!!

500 تومان

شبیه ساز آزمون اصلی آیین نامه راهنمایی و رانندگی

شروع آزمون

با استفاده و کمک از این آزمون می توانيد با نمونه سئوالات آزمون آیین نامه راهنمايی و رانندگی 1396 آشنا شوید.

رایگان

مشاهده سایر آزمون ها

مشاهده تمام آزمون ها
تست های جالب

آزمون آنلاین رشته علوم زمین گرایش آب زمین شناسی (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته علوم زمین گرایش تكتونيك (ساخت زمين) (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته علوم زمین گرایش زمین شناسی زیست محیطی (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته علوم زمین گرایش زمین شیمی (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته علوم زمین گرایش سنجش از دور زمین شناسی(کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

آزمون آنلاین رشته علوم زمین گرایش زمین شناسی نفت (کنکور ارشد)

ديگر نيازي نیست وقت زیادی را صرف کنید و به راحتی با شرکت در آزمون آنلاين سایت گزینه ها مي توانيد خارج از ساعات تدرس […]

هدایت تحصیلی ۹۷ سایت www.hamgam.medu.ir

سامانه همگام هدایت تحصیلی www.hamgam.medu.ir همگام مدارس چگونگی کار با سیستم همگام نحوه ورود دانش آموزان ، تغییر رمز عبور همگام،چگونگی ورود مشاوره آزمون رغبت […]

آموزش شرکت در آزمون های رغبت سنج،توانایی،سلامت روانی -رفتاری

دانش آموزان عزیز به شما نحوه شرکت در آزمون های رغبت سنج،توانایی،سلامت روانی -رفتاری را در این مطلب آموزش خواهیم داد . لطفا تمامی آموزش […]

آزمون آنلاین سلامت روانی – رفتاری(آشنایی)

معرفی آزمون: براساس آزمون سلامت روانی – رفتاری هر یک از دانش آموزان از نظر رفتاری، روحی، روانی، جسمی و … مورد بررسی و همچنین […]

آزمون آنلاین فنی حرفه ای

آزمون آنلاین فنی حرفه ای گزینه ها شامل تمامی نمونه سوالات فنی و حرفه ای می باشد. این آزمون ها به گونه ای طراحی شده […]

http://hamgam.medu.ir

حداقل نمره برای کسب رشته ها در هدایت تحصیلی ۹۷

حداقل “نمره” برای کسب رشته ها دانش آموز عزیز لطفا مطلب زیر را با دقت مطالعه کنید   طبق شیوه نامه هدایت تحصیلی عملکرد تحصیلی […]

آزمون آشنایی با سوالات رغبت و توانایی

این آزمون تحت عنوان هالند عنوان می شود. سازنده این تست جان هالند، شخصیت افراد مختلف را به صورت کلی به ۶ نوع تقسیم می […]

درباره ما

گزینه ها وب سایت آموزشی و پژوهشی با هدف ارتقای سطح علمی و ایجاد فضایی برای همه دانش پژوهان جهت سنجش سطح علمی خود ایجاد شده است.
آزمون های آنلاین طبقه بندی شده این سایت شامل آزمون تیزهوشان، آزمون نمونه دولتی تمامی استان ها، آزمون استخدامی جدید  و آزمون کنکور سراسری به صورت آزمون آنلاین برگزار می گردد.
همچنین شما می توانید از بانک نمونه سوالات درسی بهره مند گردید.

مشهد – بلوار خیام – شرکت جستجوگران سرزمین مجازی سورین شرق (شماره ثبت: 62021)
05137597091
info@gozineha.ir

نمادها