نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری با تشکیل جبهه مقاومت پوزه صهیونیست‌ها را به خاک می مالیم و این جبهه را در تمام دنیا گسترش می دهیم.

ضرورت تشکیل جبهه مقاومت جهانی بر علیه مستکبران و ظالمان

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ حاجی دلیگانی نماینده مجلس شورای اسلامی در تجمع دانشجویان که امروز به علت نسل کشی در میانمار در برابر دفتر شرکت ملل برگزار شد، اظهار کرد: ما پیرو قرآنی هستیم که خداوند در آن فرموده اگر گروهی از مسلمانان طلب یاوری کنند باید به کمک آنها بشتابیم، امروزه مسلمانان میانمار به وسیله دشمن های اسلام مجبور به دست کشیدن از دینشان شده است و باید خانه‌های خود را ترک کنند؛ طبق فرمایش پیامبر اکرم(ص) اگر انسانی طلب یاری کند و کسی به یاری او نرود مسلمان نیست، لذا اگر ما ادعای مسلمانی داریم باید به یاری مردم مظلوم میانمار بشتابیم.

وی بیان کرد: اگر ما پیرو حضرت علی هستیم باید حامی مظلومان و دشمن ظالمان و مستکبرین باشیم؛ مگر مردم مظلوم مسلمان میانمار امروزه مورد ظلم قرار نگرفته‌اند؟ بعد باید به یاری آنها بشتابیم؛ ای مسلمانان و ای مردم کشور عزیزمان ایران اسلامی امروز مردم میانمار به نحوه فجیعی کشته و سوزانده شدند و خانه‌هایشان از بین رفته است بعد باید به یاری آنها بشتابیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتش میانمار با حمایت دولت این کشور دست به کشتار مسلمانان زده هست، افزود: ما باید به دفاع مردم مظلوم و مسلمان میانمار بپردازیم و با شناسایی دشمن، دوست را از دشمن تشخیص بدهیم؛ پشت همه این جنایت‌ها آمریکا، انگلیس، اسرائیل و دولت جنایتکار میانمار هست؛ تعجب می کنم از اینکه در برابر این همه نسل‌کشی ها شرکت ملل سکوت کرده هست، مگر این کشتارها جنایت و نسل کشی محسوب نمی‌شود؟ بعد آیا شما که به علت یک حیوان اشک تمساح می‌ریزید ولی در برابر این همه کشتار و ظلم‌ها سکوت کرده‌اید؟، البته باید بگویم که این همه اتفاق به علت پرسشها نظامی بوده و ما از آمریکا، انگلیس و اسرائیل انتظاری جز این نداریم.

ضرورت تشکیل جبهه مقاومت جهانی بر علیه مستکبران و ظالمان

حاجی دلیگانی ادامه داد: همه مستشاران از جمله شیطان بزرگ آمریکا بدانند ما پوزه آنها را به خاک خواهیم مالید و بنابر فرمایش امام راحل که در سال ۶۷ وصیت فرمودند ما باید بسیج جهانی مستضعفین تشکیل دهیم؛ بنابر فرمایش مقام معظم رهبری با تشکیل جبهه مقاومت پوزه صهیونیست‌ها را به خاک می مالیم و این جبهه را در تمام دنیا گسترش می دهیم.

دانشجویان جهت دفاع از مردم میانمار فریادهایشان را بر سر سازمان‌های متفاوت بشری بکوبند

وی با اشاره به اینکه شهید بهشتی فرمودند که اگر دانشجو موثر باشد در جامعه نماز امت قضا نمی‌شود، ادامه داد: اگر در وقت انجام جنایت‌های سال‌های ۱۹۴۲، ۱۹۷۸، ۱۹۸۸، ۱۹۹۱؛ ۱۹۹۲ که میلیون‌ها مسلمان آواره و کشته شدند، جوامع بشری نسبت به آن سکوت نمی‌کردند امروزه کشتار مسلمانان مظلوم میانمار اتفاق نمی‌افتاد؛ به نظرم دانشجو باید پیشتاز عمل کند و با تشکیل بسیج مستضعفان جهانی جلوی این کشتار را بگیرد.

وی ادامه داد: دانشجویان انقلاب جهت دفاع از مردم مظلوم میانمار باید فریادهایشان را بر سر سازمان‌های متفاوت بشری بکوبند؛ ما از هلال احمر و صلیب سرخ انتظار داریم هر چه سریع‌تر به کمک مردم مظلوم و مسلمان میانمار بشتابد؛ همچنین از قوه قضائیه انتظار داریم، پرونده ای علیه این جنایتکاران تشکیل و کارها موثری در دفاع از مردم مسلمان میانمار انجام دهد.

حاجی دلیگانی عنوان کرد: امروز، رسانه باید ابعاد متفاوت این جنایت را منتشر کند.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری با تشکیل جبهه مقاومت پوزه صهیونیست‌ها را به خاک می مالیم و این جبهه را در تمام دنیا گسترش می دهیم.

حضور دانشجویان در تجمع اعتراضی میانمار نشان دهنده بصیرت بالای رهبری

در ادامه مراسم آزاری خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مسلمانان مظلوم میانمار در یک گوشه ای از دنیا مورد ظلم قرار گرفته اند و ما باید به عنوان مسلمان به داد آنها برسیم لیکن کوتاهی از حمایت مردم میانمار باعث نسل کشی می شود و باید همه مسلمانان دنیا نسبت به این حرکت غیر انسانی اعلام انزجار کنند.

وی بیان کرد: حضور این همه دانشجو نشان دهنده رهبری با بصیرت است امروزه در عصر اینترنت مقام معظم رهبری کشور عزیزمان ایران است که علیه ظلم و ظالمان موضع می گیرد.

آزاری خواه عنوان کرد: امروزه در میانمار یک حرکت صهیونیستی اتفاق افتاده و اسلام امریکایی و شیعه انگلیسی معرفی شده است که در بین ما بسیار منفور است.

وی تاکید کرد: قوای مجریه و مقننه از حداکثر ظرفیت خود جهت احقاق حق مردم مظلوم و مسلمان میانمار استفاده کند .

آزاری خواه اظهار کرد: شرکت ملل بزرگترین ناقض بشر است که در برابر این جنایات سکوت کرده است.

ضرورت تشکیل جبهه مقاومت جهانی بر علیه مستکبران و ظالمان

برخورد دوگانه شرکت ملل با پرسشها دنیا

در ادامه مراسم کوهی مقدم نماینده دفتر تحکیم وحدت گفت: حرکت امروز و کمک و دادخواهی به مردم مظلوم و مسلمان میانمار در جهت منویات رهبری معظم انقلاب است و هنگامی که ما کشتار مردم یمن ، غزه و میانمار را می بینیم و شرکت ملل در این بین بزرگترین ناقض حقوق بشر است.

وی ادامه داد: در وقت حملات پاریس شرکت ملل سریع جلسه ای تشکیل داد و این اتفاق را محکوم کرد ولی در خصوص نسل کشی مردم مسلمان میانمار هنوز هیچ اقدامی انجام نداده است.

لزوم پیگیری حقوقی قوه قضائیه در مسئله میانمار

در ادامه مراسم گلرخ نماینده انجمن اسلامی دانشجویان گفت: امروزه ما شاهد یک هولوکاست واقعی در میانمار هستیم که با سکوت مجامع بین المللی راه جنایات هموارتر شده است است وآن ها در خون مردم مظلوم شریک هستند.

وی عنوان کرد: حکام اسلامی باید از خواب غفلت بیدار شوند و به نظرم قوه قضائیه به خوبی در این اتفاق عمل نکرده است لیکن مقام معظم رهبری این قوه را مکلف به پیگیری حقوقی مردم مظلوم کرده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری با تشکیل جبهه مقاومت پوزه صهیونیست‌ها را به خاک می مالیم و این جبهه را در تمام دنیا گسترش می دهیم.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مجلس شورای اسلامی | مقام معظم رهبری | دانشجویان | میانمار | مسلمانان | جنایت | اسلامی | حاجی دلیگانی