رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رسانه‌ها با توجه به گستردگی و تحول و کارکردی که یافته‌اند خط‌مقدم معرفت‌سازی در عصر کنونی هستند.

رسانه‌ها خط‌مقدم معرفت‌سازی در عصر کنونی هستند

به گزارش حوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ علی‌اکبر ولایتی مدیر هیات‌موسس و هیات‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی در جمع مدیران رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اهمیت رسانه‌ها در عصر حاضر، گفت: نقش رسانه‌ها در دنیای امروز به آگاهی بخشی منحصر نیست؛ رسانه‌ها با توجه به گستردگی و تحول و کارکردی که یافته‌اند خط‌مقدم معرفت‌سازی در عصر کنونی هستند؛ به نوعی که هیچ قدرتی بدون رسانه‌های پیشرو هوشمند نمی‌تواند هژمونی داشته باشد. به همین علت به موازات سرمایه‌گذاری در مباحث متنوع باید روی رسانه نیز سرمایه‌گذاری کرد.

وی افزود: رسانه یک امر فانتزی و تشریفاتی نیست که بودن آن یک امر تزیینی و نبودن آن بلاتاثیر باشد؛ بلکه یک نیاز مهم جهت هر جریان فکری و معرفتی است.

رئیس هیات‌موسس و هیات‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: با ظهور پدیده رسانه‌های نوین، شبکه‌های اجتماعی و شبکه‌های پیام‌رسان متفاوت هر فرد می‌تواند همزمان دارای چند رسانه باشد. لذا رسانه‌های رسمی باوجود حفظ اهمیت خود به «پیام برتر» نیاز دارند تا بتوانند موقعیت خود را حفظ کنند. امروز رسانه به خودی خود برتری نمی‌سازد حتی اگر عریض و طویل‌ترین دستگاه‌های رسانه‌ای را داشته باشیم ولی از «پیام» برتر و هوشمندانه فارغ باشیم، شاید یک اکانت یا کانال راحت و بدون هزینه از ما در جریان‌سازی و فضاسازی و حتی معرفت‌سازی پیشی بگیرد.

رسانه‌ها خط‌مقدم معرفت‌سازی در عصر کنونی هستند

ولایتی راجع به نقش رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اولاً این رسانه‌ها متعلق به دانشگاه هستند که مهم‌ترین کارکردش «معرفت‌سازی» هست. لذا نقش رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی جدا از نقش آکادمیک این دانشگاه نیست بلکه مکمل آن هست، البته با تکنیک‌ها و روش‌های خاص خود. زبان رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی زبان «علم»، «تحقیق» و «فرهیختگی» هست. این رسانه‌ها مهم‌ترین پرسشها روز را باید به علمی‌ترین و آکادمیک‌ترین حالت ممکن ارائه کنند. البته بهره‌گیری از هنر ژورنالیسم جهت ارائه مطلوب این مطالب آکادمیک و علمی نیاز و ضرورتی انکارناپذیر است.

وی با تاکید بر اینکه رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی رسانه‌های سیاست زده نیستند و وابستگی به هیچ جریان و جناحی ندارند، گفت: رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی خود را متعلق به نظام اسلامی می‌دانند که خون صدها هزار شهید جهت رشد و شکوفایی آن اهدا شده است هست. یکی از کارویژه‌های مهم رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی تبیین منویات رهبر معظم انقلاب هست؛ این جمله متاسفانه کلیشه شده است ولی رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی از این مفهوم کلیشه‌زدایی خواهند کرد. رهبر معظم انقلاب جدا از شخصیت حقوقی‌شان، از نظر حقیقی نیز شخصیت علمی و اندیشه‌ای برتر در دنیای امروز هستند ولی راجع به ایشان جفاهای بسیاری شده است هست. رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی به نظریه‌ها و ایده‌های نوین رهبر انقلاب خواهند پرداخت و به تبیین دیدگاه‌های معظم له می‌پردازند.

رئیس هیات‌موسس و هیات‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی از تجربیات تلخ گذشته عبرت بگیرند و فارغ از تعلقات و وابستگی‌های جناحی و گروهی، فضایی متناسب با اهداف و دیدگاه‌های متعالی نظام را ترویج کنند. ظرفیت رسانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی در دوره تازه باید در خدمت اهداف علمی دانشگاه قرار گیرد.

ولایتی در آخر گفت: نتیجه شیرین اعتماد به جوانان مومن و انقلابی که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته تا دستگاه‌های کشور به آنها اعتماد کنند را ما در رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی مشاهده می‌کنیم. رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی باید در تراز انقلاب اسلامی باشند و به لحاظ حرفه‌ای در زمره اصلی‌ترین مراجع و محافل علمی کشور قرار گیرند.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رسانه‌ها با توجه به گستردگی و تحول و کارکردی که یافته‌اند خط‌مقدم معرفت‌سازی در عصر کنونی هستند.

انتهای پیام/

رسانه‌ها خط‌مقدم معرفت‌سازی عصر کنونی

واژه های کلیدی: دانشگاه | انقلاب | دانشگاه | انقلابی | اسلامی | اخبار دانشگاهی | دانشگاه آزاد | رسانه