گاهی شما همه شرایط را دارید ولی باز هم کار مورد علاقه تان را پیدا نمی کنید …

6 مانع بزرگ جهت رسیدن به شغل دلخواه

گاهی شما همه شرایط را دارید ولی باز هم کار مورد علاقه تان را پیدا نمی کنید …
همه ما درزندگی نشانه ها و آرزو هایی داریم بعضی از این نشانه ها در دسترس هستند و به اصطلاح اهداف کوتاه مدت گفته می شوند و بعضی هم طولانی مدت و یا حتی غیر قابل دسترس!
یکی از مهمترین این اهداف و آرزوها داشتن یک کار متناسب با توانایی ها و مهارت هایمان است که با انجام آن احساس آرامش برسیم و نیازهای روزانه مالی مان هم برطرف شود ولی هر از چند گاهی با وجود همه تلاش هایمان به آنچه که می خواهیم و یا اینکه فکر می کنیم لیاقتش را داریم نمی رسیم ولی به راستی چرا؟ آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید آیا به جایگاهی که باید نمی رسم؟ دراین گزارش تلاش کردیم به بعضی از این سوالات پاسخ بدهیم.
۱ – عدم شناخت
خیلی ها دوست دارند که مدیر باشند و یا اینکه شرکت خودشان را راه بیندازند و یا به هر صورت کارآفرین باشند و یا به عبارتی کارفرما باشند ولی آیا همه این توانایی را دارند.خود شناسی که همه کارشناسان دیگران را دعوت به آن می کنند اینجا به درد می خورد. شاید دوست داشتن شما با مهارت هایتان هیچ هماهنگی نداشته باشد و جهت مدیریت ساخته نشده اید و یا اینکه شما نمی توانید دکتر خوبی باشید ولی یک تکنسین خبره شوید و یا برعکس.

عبارات مهم : دوست داشتن – زندگی

۲ – کمبود یا نبود مهارت
دوست داشتن کافی نیست جهت دستیابی به هدفهایتان باید تلاش کنید. کسی که یک دوره کامل کمک های اولیه را نگذرانده نمی تواند آتش نشان بشود. یا کسی که کلاس های مدیریت شبکه را نگذارنده نمی تواند مدیر پروژه یک کار مربوط به شبکه های کامپیوتری باشد.
۳ – ناتوانی در ارائه مهارت ها
خیلی ها هستند که علارغم داشتن مهارت ها و توانایی های فراوان ولی قادر به ارائه و بیان مناسب مهارت هایشان نیستند به عنوان نمونه رزومه کاری ارزش را بد تنظیم می کنند و یا اینکه در مصاحبه های استخدامی مهارت های مورد نیاز را به کار نمی برند به همین علت به جایگاهی که باید نمی رسند بعد تلاش کنید مهارت های مورد نیاز در این خصوص را بیاموزید و یا اینکه از متخصصین کمک بگیرید.
۴ – مهارت های برخورد و ارتباط
ارتباط با همکاران، مدیران و مشتریان بخش غیر قابل انکاری از عوامل موفقیت شماست. اگر همه از دست شما ناراضی باشند و نتوانند با شما ارتباط برقرار کنند از پیشرفت هم خبری نخواهد بود به همین سادگی . حالا گزینش باخود شماست.
۵ – جستجوی نامناسب
گاهی همه شرایط را داریم ولی به درستی به دنبال کار دلخواهمان نمی گردیم و یا به اندازه کافی جهت دستیابی به شغل دلخواهمان وقت نمی گذاریم و هزینه نمی کنیم این خود عاملی است که مانع راه شما می شود.
۶ – عوامل خارجی
گاهی شما همه شرایط را دارید ولی باز هم کار مورد علاقه تان را پیدا نمی کنید دلیلش هم عوامل خارجی هست، بازار بد شغل مورد نظر شما، شرایط اقتصادی جامعه و رکود عواملی است که باعث بی کاری شما می شود و به این ترتیب کار زیادی از شما بر نمی آید جز اینکه تلاش کنید و منتظر بمانید. مسلما هیچ تلاشی بی نتیجه نخواهد ماند.

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : banki.ir

مطالب پیشنهادی

می خواهید کسب و کار تازه ای شروع کنید؟
۱۰ نكته جهت گزینش یك كسب و كار خانگی !
نکته هایی جهت روزهای اول کاری
چگونه یک کارمند خوب استخدام کنیم؟
با ۵ راه در محیط کارتان عالی ترین باشید

واژه های کلیدی: دوست داشتن | زندگی | دوست داشتن | سبک زندگی | کار و زندگی | کسب و کار کوچک |

دانلود و مشاهده ویدیو انگیزشی change