کار کردن به شرطی خوب است که شما به سلامتی تان صدمه ای وارد نکنید. سوالی که مطرح می شود اسن است که چند ساعت در هفته می

چند ساعت در هفته می توانم کار کنم؟

کار کردن به شرطی خوب است که شما به سلامتی تان صدمه ای وارد نکنید. سوالی که مطرح می شود اسن است که چند ساعت در هفته می توانیم کار کنیم که صدمه ای به سلامتی مان وارد نشود؟

حداکثر ساعت کاری در هفته

نیروی انسانی دارایی‌های هوشمند یک جامعه هستند، ولی از این سرمایه و دارایی تا چه حد می‌توان بهره برد؟ عالی ترین و مفیدترین قسمت عمر انسان‌ها در محیط کار آن‌ها می‌گذرد و آسایش و روحیه افراد نیز در ساعات کاری و غیرکاری در گرو زمان‌هایی است که در محیط کار سپری کرده اند، ولی پرسش مهم این است که بهتر است تا چه حد کار کنیم؟

با کار زیاد، کارآمد و پولدار می‌شوم؟!

جمله معروفی وجود دارد که «هیچکس با کارِ کم، کارآفرین و ثروتمند نمی شود»؛ در واقع بسیاری از افراد موفق شبانه روز کار کرده‌اند، از سوی دیگر بیشتر مدیران واقعا وسوسه می‌شوند که از نیروی انسانی خود زیاد و زیاد کار بکشند؛ ولی یک عنوان مهم را نباید فراموش کرد که کار زیاد نتیجه معکوس می‌دهد و در نهایت بازده کاری به جای آنکه بالاتر برود، پایین‌تر می‌آید و به مرور وقت آن‌قدر خسته می‌شوید که کارایی طبیعی خود را هم از دست می‌دهید.

چند ساعت در هفته می توانم کار کنم؟

عواقب کار بیش از حد

دو عامل اساسی مدت‌ وقت بسیار طولانی کار در روز و استرس ناشی از کار، ممکن است حتی باعث فوت افراد شاغل شود. فرسودگی شغلی از دیگر مواردی است که ماحصل ساعت کاری طولانی خواهد بود. ساعات کار طولانی بر سلامتی، آسایش و روحیه‌ افراد اثرات منفی دارد. ضرب دیدگی و تصادفات، خستگی و پرسشها در خواب، ایجاد پرسشها عضلانی و استخوانی و بیماری‌های قلبی و عروقی از عوارض این نوع کار کردن هست. تحقیقات تازه در دانشگاه استنفورد نشان داده است که اگر ساعات کاری در طول هفته زیاد از ۵۵-۵۰ ساعت باشد، بهره‌وری به شدت کم کردن می یابد.

برای مدیران

به‌ عنوان یک مدیر به تنظیم ساعت کاری کارکنان، در نظر گرفتن شخصیت و توانمندی نیروی انسانی و برطرف پرسشها آن‌ها اهمیت زیادی بدهید. همفکری، دادن پاداش، ترفیع و مساعده از جمله راهکارهای قابل قبول جهت زیاد کردن دادن حجم کاری کارمندان هست. اگر بخواهید تنها به علت هوشمندی و پشتکار فشار کاری ایجاد کنید، شکست خواهید خورد.

کار کردن به شرطی خوب است که شما به سلامتی تان صدمه ای وارد نکنید. سوالی که مطرح می شود اسن است که چند ساعت در هفته می

برای کارکنان

اگر برنامه کاری تان دست خودتان است در کنار مدنظر قرار دادن شرایط اختصاصی حرفه‌ای خود، به ساعت بیولوژیکی و ریتم شبانه‌روزی بدنتان نیز احترام بگذارید و به یاد داشته باشید رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود. چراکه یک ساعت کاری نامنظم، عامل پریشانی شما خواهد شد و نمی‌توانید بیشترین حد بازدهی را در طولانی‌مدت کسب کنید.
گاهی باید فرصتی جهت بازیابی انرژی فراهم شود. ضمن استراحتی که در حین کارهای طولانی به خود می‌دهید، ورزش و سفر را فراموش نکنید.

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ

عبارات مهم : افراد موفق – سلامتی
seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.com

چند ساعت در هفته می توانم کار کنم؟

واژه های کلیدی: افراد موفق | سلامتی | شبانه | زندگی | پشتکار | سبک زندگی | کار و زندگی | کسب و کار کوچک