برگزاری آزمون های آنلاین

آزمون روش های فعال یاددهی – یادگیری با آموزش روش تدریس فعال

آزمون روش های فعال یاددهی – یادگیری با آموزش روش تدریس فعال

جامع ترین سوالات روش های فعال یاددهی – یادگیری در سایت گزینه ها.  با طرح ویژه آزمون آنلاین روش های فعال یاددهی – یادگیری  در خدمت شما دوستان عزیز می باشیم.

 

تعريف روش تدريس فعّال: 

روش تدريس فعال به روشي اطلاق مي شود که در آن دانش آموزان در جريان آموزش نقش فعالي به عهده دارند و معلم نقش راهنما و هدايت کننده را ايفا مي کند . تعامل دو طرفه بين دانش اموزان و معلم وجود دارد .

علماي تعليم و تربيت پس از سالها تحقيق و تجربه به اين نتيجه رسيده اند که موثر ترين روش آموزش ، فعال کردن خود دانش آموز است که از طريق روش علمي بهتر ميسر مي گردد . يعني دانش آموز به کمک تفکّر و قواي ذهني خود که در فطرت هر انساني نهفته است مانند کنجکاوي ، حدس ، مقايسه ، نتيجه گيري ، تصّور ، تخيّل و… مي تواند مشکلي را شناسايي و براي آن راه حل را به مرحله اجرا بگذارد و به نتيجه برسد .

معلم ها و دانش آموزان می توانند با شرکت در این آزمون سطح مهارت خودتون رو در روش های فعال یاددهی – یادگیری بررسی کنید. پس از اتمام آزمون ،نتيجه كلی آزمون و پاسخ‌های صحيح و نادرست برای آگاهی کارآموز نمايش مي‌يابد، به اين ترتيب کارآموز مي‌تواند علاوه بر آشنا شدن با اشتباهات خود و رفع آن‌ها، از طريق اين آزمون آزمايشی دانسته‌هایی خود را محكیی جدی بزند.

تعداد سوالات: ۴۵

سوالات نمایش داده شده: ۴۵

نحوه نمایش سوالات: تصادفی

تکرار آزمون: ۱

مدت زمان : ۳۰ دقیقه

توضیحات: این آزمون به صورت تستی بوده و ۴۵ سوال برای شما نمایش داده می شود.