برگزاری آزمون های آنلاین

آزمون استخدامی اقتصاد کلان مرحله اول/ تعریف اقتصاد کلان

آزمون استخدامی اقتصاد کلان مرحله اول/ تعریف اقتصاد کلان

جامع ترین سوالات نهایی آزمون اقتصاد خرد و کلان (مرحله ۱) در سایت گزینه ها. با طرح ویژه آزمون اقتصاد خرد و کلان در خدمت شما دوستان عزیز می باشیم.

آزمون اقتصاد کلان:

اقتصاد علمی اجتماعی است که بررسی می‌کند اشخاص، دولت‌ها، شرکت ها و کشورها چگونه برای تخصیص منابع کم خود جهت ارضای خواسته‌های نامحدودشان، دست به انتخاب می‌زنند. اقتصاد می‌تواند به اقتـصاد کلان که بر رفتار کل اقتصا‌د تمرکز می‌کند و اقتـصاد خُرد که بر مصرف‌کننده‌های انفرادی تمرکز دارد، تقسیم گردد.

اقتصاد کلان چیست:

اقتصاد کلان نگاهی کلی به اقتصاد یک کشور دارد. می‌توان این‌طور گفت که اقتصاد کلان نگاهی جامعه به نحوه تخصیص منابع در کل کشور دارد و تمرکز آن بر شاخص‌هایی نظیر نرخ بهره بانکی، تورم و بیکاری است. اقتصاد کلان همچنین سیاست‌های پولی و مالی دولت را نیز شامل می‌شود. دولت با تنظیم یا تغییر سیاست‌های پولی و مالی می‌تواند موجب رکود و کسادی در بازار یا رونق و رواج در بازار شود.

اقتصاد خرد و کلان از نظر ضریب اهمیت کمی در کنکور دارد(ضریب ۲)اما از نظر بازار رقابت جهت کسب رتبه های بالاتر درس استراتزیکی محسوب میشود. ۲۰ تست از این درس در کنکور مطرح میشود:۱۰ تست سهم اقتصاد خرد و ۱۰ تست اقتصاد کلان

مزایای شرکت در آزمون آنلاین:

در یک آزمون استخدامی آنلاین سعی بر آن است که کاربر با سوالات مرتبط با آزمون پیش روی خود آشنا شده و آمادگی پاسخ به هر پرسشی را به دست بیاورد.در این آزمون که برای رشته های اقتصاد،مدیریت و کلیه رشته های مرتبط آماده شده است، سعی بر آن بوده که نهایت آمادگی پاسخ دهنده ارزیابی شود.

در آزمون اقتصاد شما به ۱۵ پرسش چهار گزینه ای پاسخ خواهید داد.برای شرکت در یک آزمون مرتبط با اقتصاد شما باید خود را پیش از ورود به آزمون آماده کنید، آزمون آنلاین می تواند روشی مناسب باشد که شما را از میزان آمادگیتان آگاه می کند همچنین می توانید در انتهای آزمون پاسخ پرسش ها را مشاهده کنید.

مشخصات آزمون:

تعداد سوالات: ۳۰

سوالات نمایش داده شده: ۱۵

نحوه نمایش سوالات: تصادفی

تکرار آزمون: ۱

مدت زمان : ۱۵ دقیقه

توضیحات: این آزمون به صورت تستی بوده و ۱۵ سوال برای شما نمایش داده می شود.

آزمون استخدامی اقتصاد کلان مرحله دوم

آزمون استخدامی اقتصاد کلان مرحله سوم